Hamilelikte Bel Fıtığı

Hamilelikte Bel Fıtığı

Hamilelikte Bel fıtığı hastaları, hamilelikte diğer insanlardan biraz daha fazla dikkatli olmak zorundadır. Aslında bel fıtığı, yaşam süresince dikkat edilmesi gereken bir takım davranışları içeren bir rahatsızlıktır.Hamile kalma ihtimali olan insanların, bel adelelerini güçlendirmesi, beline yüke bindirmemesi, ağır kaldırmaması ve kıkırdak yapının bozulmasına mani olması lazımdır. Ama kıkırdak yapıda bozulma başlamışsa, hamilelikte alınan kilo ve karın içinde bebeğin giderek büyümesi sonucu, hamileliğin son dönemlerine doğru bel hatta bacak ağrıları olacaktır.

Tabii hamileliğin zorunlu kıldığı kilo ilaveleri dışında fazla kilo almamak, hamilelerin özellikle dikkat etmesi gereken bir durumdur. Hamilelik sırasında bel hareketlerine, ağır kaldırmamaya özen göstermek lazımdır ki ameliyat gerektirir bir duruma ulaşılmasın. Çünkü hamile bir insanı ameliyat etmek, normal bir insanı ameliyat etmek kadar kolay olmayacaktır.

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. aysel yılmaz dedi ki:

    sayın hocam yaklaşık beş aydır bel fıtıgı çekiyorum zaldiar tablet gabaset300 tablet endol fıtıl kullanıyorum ama gündüzleri iyiyim ama geceleri kabus arkam üzeri yatamıyorum saga sola dönemiyorum sabah kalktıgıda iç organlarımın agrıdıgını hissediyorum doktor amaliyat en sonraki dedi acaba amaliyat önerirmisiniz yosa ne yapmam lazım

Yorum Yaz