Baş Ağrısı

Baş Ağrısı

BAŞ AĞRISI

Baş ağrısı günümüzde toplumda çok sık karşılaşılan bir şikayettir. Baş ağrısı sebepleri basit nedenlere bağlı olabileceği gibi hayatı tehdit edebilecek nedenlere de bağlı olabilir. Özellikle ağrı kesicilere yanıt vermeyen, yaşam kalitenizi etkileyen, uyku düzeninizi bozan baş ağrılarına sahipseniz  bunun altında yatan sebebi araştırmak gereklidir. Örneğin bazı tip baş ağrıları vardır ki beyin tümörü, beyin kanaması veya anevrizma gibi yaşamı tehdit eden ciddi hastalıkların ilk, hatta bazı durumlarda tek belirtisi olabilir.

 

 

İYİ HUYLU BAŞ AĞRILARI

MİGREN : Beyin damarlarının bilinmeyen bir nedenle aniden daralmaları ve sonra genişlemeleri sonucunda oluşan baş ağrısıdır.  Şiddetli ve zonklayıcı ağrıdır. Genellikle başın bir tarafında veya bir gözün arkasında hissedilir . Parlayan bir ışık görme hissi (aura) olabilir veya olmayabilir (görsel bir takım rahatsızlıklar, kol veya bacakta uyuşma) . Işığa ve/veya sese karşı hassasiyet , mide bulantısı ve/veya kusma görülebilir.

GERİLİM TİPİ BAŞ AĞRISI : Strese bağlı ağrılardır. Şiddetli olmayan, sürekli bir ağrıdır . Zonklama olmaz. Başta veya boyunda gerginlik hissi vardır.  Yetersiz uyku, depresyon,  strese bağlı olabilir.

KÜME BAŞ AĞRISI : Yılın belli dönemlerinde artan ve genelde tek göz ve çevresini tutan,erkeklerde sık görülen bir baş ağrısıdır. Genetik geçiş özelliği vardır.

TRAVMA SONRASI GÖRÜLEN BAŞ AĞRILARI : Genelde kafa travmalarından sonra görülürler. Belli bir süre sonra kendiliğinden düzelmeleri mümkündür.
EKSERSİZE BAĞLI  AĞRILAR :Aşırı yorgunluk nedeniyle oluşan ağrılardır.
İLAÇLARA BAĞLI AĞRILAR :Bazı ilaçlar baş ağrısını tetikler.
YIYECEK VE ALKOLE BAĞLI AĞRILAR:Bazı gıdalar,örneğin fındık,çikolata ve benzeri gıdalar baş ağrısını tetikler. Özellikle mayalı içkiler,yani şarap,bira gibi içkiler baş ağrısını tetikleyebilir.

KADINLARDA ADET DÖNEMINDE YAŞANAN BAŞ AĞRISI: Çoğunlukla yumurtlama veya adet döneminde veya hemen önce veya sonra oluşur.

ALERJIYE BAĞLI BAŞ AĞRISI:
 Sinüslerin tıkanması söz konusudur. Gözlerde yaşarma ve kaşınma görülür. Başta zonklama tarzında ağrı vardır. Özellikle mevsim değişikliklerinden etkilenir.

SİNÜZİTE BAĞLI BAŞ AĞRISI: Burun kızarıklığı, burun tıkanıklığı, gözlerde sulanma, başında zonklama ana belirtiler olabilir. Bu tip başağrılarını kısaca sinüs başa ağrısı, allerjik baş ağrısı gibi değerlendirebiliriz. Burunda tıkanıklık, iltihabi burun akıntısı, dişlere vuran ağrı görülebilir.

 GÖZ YORGUNLUĞUNA BAĞLI BAŞ AĞRISI:Alın kısmında görülür. Tedavi edilmeyen görme sorunları ve özellikle astigmat sebep olur. Gözlük kullanıldığı takdirde kontrol altına kolayca alınabilir.

BEYİN VE SİNİR SİSTEMİNDEKİ HASTALIKLARDAN DOLAYI OLUŞAN BAŞ AĞRILARI 

BEYİN TÜMÖRLERİ:Tümörler kafatası içinde baskı yaparak,ağrıya hassas kısımların yani damar ve beyin örtülerinin etkilenmesi sonucunda baş ağrısına yol açarlar.Beyin dokusunun ağrı hissi yoktur.

HIDROSEFALİ: Beyin içindeki boşluklarda su birikmesi olayıdır. Baş ağrısı sebepleri arasında oldukça nadir olarak görülür.
BOYUNDAN GELEN AĞRILAR:Genelde boyun kireçlenmeleri nedeniyle olur.Enseden başlayarak kafanın arkasından tüm kafaya yayılırlar.

TEMPORAL ARTERİT:Kulak önünde deri altında bulunan damarın yani temporal arterin iltihaplanması söz konusudur.Doğal olarak ağrı bu çevrede hissedilir.

BEYİN KANAMALARI: Bir iki saati bulabilen baş ağrısıyla birlikte kol ve bacaklarda uyuşukluk, bulantı ve kusmanın birlikte olması gibi belirtilerin mutlaka ciddiye alınmalıdır. Bahar aylarında baş ağrılarının artmasının olağan olduğunu ancak, ağrının uzun sürmesinin ve ağrıyla birlikte diğer belirtilerin ortaya çıkmasının beyin kanamasına işaret edebilir.
MENENJİT:Beyin zarlarının iltihabıdır. Çok şiddetli ağrı vardır. Bilinç kapanması görülebilir.

TANSİYON YÜKSEKLİĞİ:Özellikle küçük tansiyon yüksekliğinde görülür. Eski vakalarda vücut duruma alıştığı için ağrı hissedilmez.Genelde yeni oluşmuş tansiyon yüksekliğinde hissedilir.

ARTERİOVENÖZ MALFORMASYON (AVM): AVM denilen beyindeki anormal damar yumakçıkları anne karnındaki bebeklerde gelişmekte ve yıllar içinde büyümektedir. Bu damar yumakçıklarında ani kanamalarla karşılaşılabilmektedir. Bu tür kanamalar beyin dokusuna vurgun olarak etki eder ve sonrasında beyinde ödem gözlenir. Bu dönemde kanama durdurulup boşaltılsa bile hayati fonksiyonların kazanılması mümkün olmayabilir. Bu sebeple erken tanı koyarak ve sebebe yönelik cerrahi ve damar içi girişimlerin ardından yaşamlarını normal olarak devam ettirmeleri mümkün olabilmektedir. Beyin kanaması geçirdikten sonra yapılacak cerrahi müdahalede hayati tehdit ve sakatlık oranı yüksek olabilmektedir. Bu nedenle saydığımız bulguları gençlerin öncelikle bu konularla ilgili hekimlerce en azından hayatlarında bir kere muayene edilmeleri ve muayene bulguları sonucuna göre gerekli laboratuvar tekniklerini kullanmaları gerekmektedir.

BU BELİRTİLER VARSA MUTLAKA ÖNEMSEYİN:

 • Bir iki saati bulan ve sürekli olan baş ağrıları
 • Baş ağrılarıyla birlikte kol ve bacaklardaki uyuşukluk
 • Aralıklarla gelen zonklama
 • Başın aynı yerinde tekrarlayan ya da şakaklarda ve alında yerleşim gösteren ağrılar
 • Baş ağrısı ile birlikte görülen bulantı ve kusma
 • Zaman zaman oluşan konuşma bozuklukları
 • El ve ayaklarda titreme
 • Bilinç durumunda bulanıklık olması

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Mihriban dedi ki:

  MRB BEN ÇOK ACI ÇEKİYORUM VE YARDIMCI OLMANIZI İSTİYORUM BELİMDE 2TANE VE BOYNUMDA 1TANE FITIĞIM VAR YUKARIDA ANLATTIKLARI GİBİ SAĞ KOLUM HALSİZ AYAĞIM AĞSAK HEP DÜŞİYORDUM İKİ ÜÇ ADIMDAN FAZLA YÜRÜYEMİYORDUM SONRA 6 AYDAN YANİ BİR BUÇUK SENEDE ÜÇ KERE TEDAVİ OLDUM AYAKTAYIM ARADAN 5 SENE GEÇTİ YİNE AĞRILAR ÇEKİYORUM ARTI BAŞIMDA O KADAR AĞRI VAR BAŞIMI DUVARA VURYORUM VE NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM AYAĞIMDA DAMAR KASMALAR UNUTKANLIK GÖRÜR GÖRMEZ YANİ VARDA VAR NE YAPMAM GEREKİYOR ACABA???
  SAYGILAR…

 2. Aysegul dedi ki:

  Uyumaya basladigimda sol tarafima sgru yatiodum birden aniden sag boyundan beyne acaip bi sızı pldu ama resmen oan bikac saniye dondum.korktum hemen internetten arastirdim sizede yazmak istedim nedir bi agır sızı.sankii bi damardan birden bisey gitti gibi oldu

 3. esra dedi ki:

  Benim başım sürekli uyusuk sanki beynimin içi dolu iltihap la sanki başımı birisi tutuyor arada bir şiddetli başagrisı geliyor sağ gözüme vuruyor başımi yastiga koyunca daha çok agri yapıyor aşa egilip birşey alinca hiç ayağa kalkmak istemiyorum şiddeti daha çok artıyor başıma dokunamiyorum açıyor bunların sebebi nedir acabaa ki doktor a da gitmedim hiç buyuklerim hastaliga inanmıyor hastayıo deyince yüz ifadeleri değişiyor

  1. yardımsever dedi ki:

   uykusuzluktan olabilir. benimde öyle olmuşluğu oluyor.ama gerçekten hiç geçmeyen ağrıysa birgün okula gitme ve kendin doktora git. geçmiş olsun

  2. Esra dedi ki:

   Nedeni neymis suan aynilarini ben yasiyorum

 4. esra dedi ki:

  İki gündür şiddetli bir başagrisi cekiyorum. Kollarimda uyusmazlik oluyor ellerim titriyor midem bulaniyor çok kotu oluyorum. Bana bir yardimci olun. Ayrıca bende migren ve akdeniz anemesi var yardimci olursaniz sevinirim.

  1. deniz dedi ki:

   buna benzer rahatlığım var,beyin cerrahiye görünmende fayda var,anlattığına göre basit bir şey değil.

 5. emine dedi ki:

  Merhabalar.iki gundur sag bas tarafimda kulagimin ustunde hafiftn agri uyusukluk var nedeni nedir strese bgli olabilir mi korkuda sardi

 6. Hastalık Hastası dedi ki:

  Benim dişim ağrıyordu çektirdim kurtuldum.Senin de başın ağrıyosa çektir kurtul 😀

  1. misafir dedi ki:

   dişinizden sonra başanız da ağırdığında dediğinizi yapın. (insanlar derdine ilaç ararken espiri yapmanız hoş değil.)

 7. Sevgi dedi ki:

  Iyi aksamlar ense cukurumdan baslayan ve sol omuzum kolum ve ayagima vuran bir agri var doktora gittim boyun duzlesmesi dedi ilaclari kullaninca biraz rahatladim ama simdi yine ayni nörolojiye gittim birde beyin cerrahina gitmelimiyim??Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Arif kaba dedi ki:

   Merhaba gece uykudan şitdetli bir baş ağrısıyla uyanıyorum zonklama ve göze baskı şeklinde ağrılar oluşuyor. Daha önce nöroloji ve kbb polikliniklerinde muayene oldum sünizit teşhisi konmuştu. Daha sonraları tekrar ağrılarım başladı yine nöroloji ve kbb polikliniğine gittiğimde sinüzite olmadığı ve mr sonuçlarım temiz çıktı. Ama son birkaç gündür yine ağrılar başladı uyuduktan sonra 1veya 2 saat sonra başımın birkısmında şiddetli ağrıyla uyanıyorum ben ne yapamalıyım yardımlarınızı bekliyorum. Tşklr

   1. eminn.albyrk dedi ki:

    Tümör olabilir maalesef ama hiç korkmayın erken giderseniz bı cerrahiye geç olmadan iyilesebilirsin hemen şimdi randevunu al bence

   2. Meraklı dedi ki:

    Merhaba. Birkaç yıl olmuş yazalı. Durumunuz nasıl şimdi?

 8. Aylin turkmen dedi ki:

  Mrb bn 18 yil once mvr kalp amliyti gecirdm ve 7 yil oncede felc gecrdm bi kac yildir bas agrim ve sersmlik yorgnluk var bazn sag gozme zonglamayla bi agri geliyo kiprdadgm zaman da cok canm yaniyo kafamn icnde basnc var gb surkli agri ve sesler var disari ciktigmda uykum geliyo gecede uyuymiyorm agridan eklem yerlerme agri veriyo sersm gbyim doktorlara gttm comadn kullndgm icn her ilacda kullnmiyorm bna yardmci olurmsnz tsk cvp verrsenz sevinirm

 9. Tugba dedi ki:

  Merhabalar. Benim migrenim var ne zaman olacagi belli olmuyor. Genelde ya tum basim ve boynumda mideme vuruyor ya da sadece sag tarafim gozum boynum ve midem. İki gripin ancak kesiyor fakat gozlerim cok cabuk etkileniyor. Kaslarimi alirken ozellikle sag kasim alindigi zaman migrenim tekrar basliyor. Boynumda hep sag tarafta mevcut. Ama enseye vurduktan sonra agri hep mideme ulasan bi bulanti oluyor. Buna daimi bir cozum bulamadim tek kullandigim arada agri kesici. Baska ilaclarda atak yapabiliyor.. Nasil duzelecek ?

  1. ceyhun dedi ki:

   sayin hocam annem trigeminal nevralji ameliyati oldu yanaktan igne uygulamasi ancak tekrar olustu ne yapmamizi onerirsiniz saygilarimla dayanilmaz siddetli biragridir birsuru doktora gittik sonunda capa hastanesi buldu tesekurler

 10. dilek dedi ki:

  slm ucgundur bu ağrıyı çekiyorum ömür iligimden başıma kadar vuran bir ağrı çıldırmak üzereyim yıllardır çekiyorum Bunu filimler çektirdim hiç bir netice almadım yastığa başımı koyduğumda ağrı sidetkeniyor ve yürüyünce bir dengesizlik oluyor ağrı sidetleniyor ve oturunca geçiyor nolur bir yardımcı olun çalışıyorum şu an ayağa kalktığımda şiddetli ağrım oluyor uygun oldu hala aynıyım çok teşekür ederim yanıt bekliyorum sizden

 11. Sena dedi ki:

  Merhaba. Adım sena. 20 yaşındayım. 2 haftadir sürekli başım ağrıyor midem bulanıyor ve başım sanki bir yere carpmisim gibi aciyor. Genellikle sabah uyanır uyanmaz başlıyor,öğleye kadar ikindi biraz geçiyor sonra akşam yatana kadar devam ediyor bazen bunun yüzünden uyuyamıyorum bile. 1-2 defa burnum kanadi.Lütfen yardımcı olur musunuz? Teşekkürler

  1. Safis dedi ki:

   Sena bende seninle aynı durumdayım migren var zaten ama basim da sürekli bir agri haftada 3 kez yasiyorim suanda sağ tarafıma hafif dokundugumda bi aci bunu 2 gündür farkettim ve endiselendim bi yere carparsin sonra dokundugunda acir o şekilde anlam veremiyorum korkuyorum da ama bi doktora gitsek iyi olcak

  2. Sena dedi ki:

   Sena doktora gittin mi peki

 12. Gamze dedi ki:

  Alnımın sağ kısmındaki damarıma dokununca acıyor bazen kendiliğinden ağrıyor bazende ben dokununca şiddetli ağrımaya başlıyor ve bir kaç aydır bu durum böyle devam ediyor ve her ağrı başladıktan sonra bi müddet bulanık görüyorum etrafi

  1. Laz mehmet dedi ki:

   Sebebini ogrenebildiniz igne batar gibi agri oluyor mu gozun iki parmak yani

 13. Hakan dedi ki:

  Hocam uç günden beridir basın solunda hafif ağrı ve hafif ates var artı halsizlik

 14. Hakan dedi ki:

  Hocam uç gundur sol basım ağrıyı hafif de ates va birde halsizlik var

 15. Melike dedi ki:

  Merhaba hocam bn son zamanlarda şiddetli bas ağrısı yaşıyorum o öyle bir ağrılı yataktan kaldrmio kalkınca basım dönüyo kendimi halsiz hissediyorum gözlerinde ağrı oluyo ve bu acmakta zorlaniorum bunun yani sıra ben bel fıtığı ve guatr hastasiyim kalp kafesinde ve sırtının sol alt köşesinde batma hissediyorum nefes almakta zorlaniyorum derin derin nefes almaya çalışıyorum sol kolmda uysma oluyor guatr kalbe vurur dediler bas agrimla ilgisi varmıdır yoksa başka birşey midir yardımcı olurmusunuz

  1. Cigdem dedi ki:

   Bence siz anksiyete panik atak hastasısınız

 16. Aysel dedi ki:

  Merhaba hocam ben 28 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım. Arada sırada rahatsız edecek şekilde baş dönmelerim olurdu 6 ay önce bütun vücudumda oluşan uyusukluktan sonra baş ağrısı sersemlik kafa ve kulaklarımda baskı var gibi hissediyorum ayrıca basimda sizlama ve bacaklarimda yorgunluk var ve sakaklarimda zonklama var cevabinizi bekliyorum

 17. emel dedi ki:

  merhaba hocam bir haftadır başımın tepesinde ve arkasında ara ara ağrılar oluyor uykudan bile uyandırıyor birde eğilip kalktığımda başım dönüyor yüzümde bir yanma oluyor tansiyon yükselmeside olabilirmi bilmiyorum

 18. ibrahim dedi ki:

  Merhaba hocam Başım sürekli dolu ve zihnim kapalı ellerim ve ayaklarım uyuşuk başımda surekli kesintisiz hafif ağrı var

 19. Gamze dedi ki:

  17 yaşındayım ve son zamanlarda baş ağrım iyice şiddetlendi. Başımın sağ tarafında ki ağrı hiç dinmiyor içtiğim ilaçlarda fayda etmiyor. Ne yapmam gerekiyor.

 20. Selda dedi ki:

  Merhaba hocam eşim 20 şubat 2017 tarihinde bir nöbet çıkışı (Laboratuvar Teknikeri) şiddetli bir baş ağrısı yaşadı.Üç gün süren baş ağrısı sonucu doktora gittiğinde doktor beyin kanaması olduğunu ve hemen hastaneye yatması gerektiğini söyledi.Eşim hastaneye yürüyerek gitti hafif baş ağrıları vardı ama başka bir şikayeti yoktu.Kafa içi basıncını azaltmaya yönelik bir tedavi uyguladılar fakat kanamanın nedenin kanama dağılınca yapılacak anjiyo sonrası öğrenebileceklerini söyleyerek yatışına devam edildi.Biz beklemek istemedik ve kendi isteğimizle hastaneden ayrılarak Konya meram Tıp Fakültesine geldik orada girişimsel anjio yapıldı.Sonucunda Beynin sağ tarafında 2,5 Cm çapında bir AVM olduğu fakat girişimsel embolizasyon yöntemi ile yapılmasının sakıncalı olacağı bir bölgede yanlız cerrahi olarak uygun bir bölgede olduğunu söyleyerek bizim için yapabilecekleri bir şeyin olmadığını Ankara yada İstanbula gitmemiz gerektiğini söylediler.Eşim açık cerrahi operasyon olmak istemediği için biz hep girişimsel radyoloji alanında uzmanlar aradık.AVM kanadığı için Gama Knife tedavisinin bize uygun olayacağıda Meram Tıp tarafından söylenmişti.Eşim uzun bir araştırma neticesinde Ankara Numune Hastanesinde Doç.Dr.Ergün DAĞLIOĞLU ve Dr. İlkay AKMANGİT tarafından Girişimsel Anjio yöntemi ile embolizasyon tedavisi yapıldı.29.03.2017 tarihinde.İki gün sonra çekilen emarında herşeyin yolunda gittiğini ve tam manasıyla tıkama işleminin yapıldığı söylendi.Mayıs ayında kontrol anjio için yine Ankara Numuneye gittik ve Yine bir promlem olmadığı normal yaşamına devam edebileceği söylendi.Fakat hocam ben eşim için yinde endişeleniyorum.İnternetten okuduğum kadarıyla embolizasyon yöntemi tek başına yetmediği Gama Knife yöntemi ile desteklenerek tamamen ortadan kaldırılması gerektiği şeklinde açıklamalar var.Sizin öneriniz nedir acaba ve eşimin unutkanlıkları hat safada normal hayatını etkiler oldu.ve ayrıca aşırı sinirli.kendisi doktora gitme konusunda oldukça inatçı olduğu için sizden bir öneri rica ediyorum Gama Knife gerekirmi kesinlikle birde ne kadar süreyle doktor kontrolüne gitmemiz gerekir.Konyada yaşıyoruz bize önerebileceğiniz bir doktor varmı şimdiden teşekkürler hocam.

 21. Zahide Gökkaya dedi ki:

  Benim sol tarafım başıma ince ince sızı giriyor ve bu agri koluma ve kalbime batıyor dayanamıyorum bu agrıya ve şu 4 5 günder daha fazlalaştı gözlerime agırlik veriyor konusma dengemi bozuyorum bana yardımcı olurmusunuz

 22. Fatma dedi ki:

  Merhaba hocam nolur.cewp verin doktora gitmeye korkuyorum Benim basim şiddetli şekilde ağrıyor kendimi kontrol.edemiyorum ara ara baş dönmesi yasıyorum ve vücuduma kollarima uyuşukluk giriyor gözlerime vuruyor ağrı boynum ensem sırtıma bile vuruyor ağrısı ara ara mide bulntisi iştahsızlık oluyor bu baş ağrısı yüklü şekilde vuruyor aralıksız ne yapcam bilmiyorum

 23. Neziha KOŞ dedi ki:

  Merhaba Hocam Benim şikayetim sol kulaktan dört parmak yukarı iki parmak öne doğru bir noktada ağrı yanma ve sanki iğne bantması gibi bir ağrı var. Zaman zaman başımın bazı yerlerinde bu iğne batması gibi ağrılar oluyor nedenini öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler iyi akşamlar

 24. Neziha KOŞ dedi ki:

  .Merhaba Hocam Benim şikayetim sol kulaktan dört parmak yukarı iki parmak öne doğru bir noktada ağrı yanma ve sanki iğne bantması gibi bir ağrı var. Zaman zaman başımın bazı yerlerinde bu iğne batması gibi ağrılar oluyor nedenini öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler iyi akşamlar

  1. Nur dedi ki:

   Bu durum bendede var ama benden de beyin emari isteniyo korkuyorumda

 25. Sena dedi ki:

  Bana 2 senedir ara ara gelen baş ağrıları var. Ağrıdığı zaman hiç geçmiyor kimi zaman uyuyamıyorum. Çok az da olsa rüzgae değdiği an zonklamalar ağrı hemen başlıyor. Genelde ensede göz hizamdan kafatasımın her iki tarafında ve gözlerde yoğunlaşıyor. En son dün oldu ve uzun sürdü yine. Ağrı çok çok arttı ağrıdan ağlamaya başladım alt bacağımda utuşma gibi yorgunluk hissi gibi ağrılar oluştu. Sırttaki damarlarımı falan ısıttım apranax 50 gramından içtim sonra uyudum. Sabah kalkınca ağrı yoktu ama sanki her an ağrıyacak gibi bi durumu var

 26. Abdulah dedi ki:

  Merhaba hocam benim ensem agrimaya basladiktan sonra basimin agrisi basladi uyku benden goctu resmen

 27. Taner dedi ki:

  Benim başımın arka tarafı tepesinden zonklama basliyo sonra yan kısımlarına vuruyor sonra gözlerime vuruyor ağrısı ve bu agri 1 hafta dr sürüyor ilk defa böyle agri yaşıyom sebebi nedir askerdeyim yardımcı olur musun hocam

 28. Şevval dedi ki:

  Basim cok şiddetli ve zonklayarak agriyo başım ağrırken yurudugumde sanki beynim sallaniyomus gibi hissediyorum cok sık başım agrir fakat bugün cok fazla agriyo önemli mi acaba doktora gitmeli miyim

 29. Zeynep dedi ki:

  İyi günler 28 yaşındayım 1 çocuğm var başımın sağ tarafında kulagıma ve boynuma vuran bi ağrı hiç geçmiyo sabah uyandığımda bile ağrıyla uyanıyorum 4 Ay önce mr çektirdim hiç bişey çıkmadı migren dendi ama ilaçlar hiç bi etki göstermedi ağrı beni çok rahatsız ediyo ne yapmalıyım strese bağlı olabilirmi

 30. Zehra Horasan dedi ki:

  Hocam kuzenimin sürekli bir baş ağrısı şikayeti var. Nisan ayı gibi hastaneye gittiğinde beyninde leke gibi bir şey gördüler fakat ne olduğu tam olarak saptanamadı emar 3 ay sonraya emar istediler. Ağrı ilaçlarının kesmeyeceği şekilde şiddetli ve çenesinde uyuşukluk da olduğunu söylüyor bu neden kaynaklanır cevap verirseniz çok sevinirim oldukça endişeleniyorum

 31. Dilan dedi ki:

  Lütfen yardım edermisiniz benimde sürekli başıma dokununca cok ağrıyor ici hem arka hemde önler bide uykumda var ama hiç uyuyamiyorum yorgunum bu neden olabilir hocam

 32. Dilan dedi ki:

  Sürekli başımı yastığa koyunca bilr elimle bastırınca cok agryor bu nedr yardim edin

 33. Mukaddes dedi ki:

  Merhaba hocam, 8 aralık cumartesiden beri başımın sağ arkası bıçak saplanmasi seklinde agriyor. Ara ara sanki orası yanıyor gibi. Baş derinmdede hassasiyet var.dokundugumda aciyor. Mr sonucunda sadece sinuste kist çıktı.sedimatasyon 121 cıktı. Noroloji doktoru nevrotik ağrı dedi ve tegretol cr 200 verdi.anck henüz baş ağrım rahatlamadı. Gece uykudan uyandıracak kadar 1 haftadır ağrı çekiyorum. Ne yapmalıyım. Hangi bölüme devam etmeliyim.gercekten ağrılarım dayanılmayacak boyutlara geliyor. Lütfen yardım edermisiniz.

 34. Cengiz dedi ki:

  Merhaba , hocam 16 gün önce spora başladım başladığım günden beri gece başımı yastığa koyduktan 15-20 dk sonra başımın sol tarafı ağrımaya başlıyor şiddetli biçimde ve hep aynı yer ağrıyor sadece yattığım zaman oluyor sorun nedir acaba ?

 35. Yalçın dedi ki:

  Kafamın sağ arka tarafında saç derime dokunduğum zaman şiddetli ağrı oluyor kulağımın içinde Batma vardı antibiyotik kullandım batma geçti amaa kafa derimdeki ağrı hala geçmedi

Yorum Yaz