Bel Fıtığının İlaçla Tedavisi

Bel Fıtığının İlaçla Tedavisi

Bel fıtığı her zaman ameliyatlık değildir. Genelde beli, bacağı ağrıyan hastalara halk arasında bel fıtığı denmektedir. Bu hastaların yüzde 85’i ameliyat edilmez. Sadece yüzde 15’ini ameliyat etmek durumunda kalmaktayız. Yüzde 85’lik dilimde olan hastaları istirahat ettiriyoruz. Çünkü hasta ayakta olduğunda binen yük, sırtüstü yattığında yatağa binmektedir. Bu nedenle bele binen yük azalmaktadır. Vücut o sırada oluşan hasarı kendi mekanizmalarıyla tamir etme yolunu seçer.

Bel fıtığı tedavisinde ilacın gerçekte tedavi edici etkisi yoktur. İlaç ağrıyı azaltmaya, adele spazmını çözmeye ve hastanın rahat istirahat ederek iyileşmesine yardımcı olur.

Diğer bir yöntem de fizik tedavidir. Hastaya belli bir süre fizik tedavi yaparak, kıkırdak dokuda ve çevresindeki zarda oluşan hasarları tedavi etme imkanı sağlamış oluyoruz. Hastanın en az 10-15 gün yatak istirahatı yapması, bu arada da ağrılarını azaltmak üzere ilaç kullanması tedavisinin önemli bir basamağıdır.

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Muhammed dedi ki:

    Hocam annem bel fıtığı ve 3 gündür şiddetli bir bacak agrısı cekiyor hastanelere götürüyorum agrı kesıcı yapıyorlar hiç bir faydası olmuyor hocam emar için gün aldık annem cok acı cekiyor ne yapa biliriz hocam bunun için bu agrıları nasıl dindire biliriz Allah rızası için bir bilgi verin içimiz yanıyor hocam nolur yardımcı olun nekadar ilaç verdıyseler fayda etmedi

  2. Mevlüt dedi ki:

    Hocam benim bel fıtığım patlamış ne yapmam lazım

  3. Orhan Cankurt dedi ki:

    Mevlüt Bey 1 yıl olmuş yazalı. Şimdi durum nedir. Ameliyatsız kurtardınız mı. Ben ameliyat oldum l4-l5 ten. 1 yıl olmadan aynı yerden tekrarladı

Yorum Yaz