Bel Fıtığı Ameliyatı – Lomber Disk

Bel Fıtığı Ameliyatı – Lomber Disk

Mikrocerrahi yöntem ile Bel Fıtığı Ameliyatı Nasıl Yapılır – Prof. Dr. Nihat Egemen tarafından yapılan Lomber Disk Tedavisi. Bel fıtığı teşhisi, ameliyatı sonrası ve tedavi yöntemleri için web sitemizin bel fıtığı sayfasını ziyaret edebilir ve Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr.Nihat Egemen’den bel fıtıklarının teşhisi, tedavisi ve ameliyatları hakkında bilgi için web sitemizin bel fıtığı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mehmet toprak dedi ki:

  slm hoocam bende bel fıtıgı var MR raporu var n yapmam lazım n önerirsiniz
  Bulgular;

  Lomber lordoz korunmuştur.

  Lomber vertebral kolonda skolyoz izlenmektedir.

  L5-S1 düzeyinde anteriora hafif listezis mevcuttur.

  L5-S1 intervertebral diskinde hidrasyon kaybı, tekal keseye anteriordan indentasyon gösteren solda daha belirgin olmak üzere bilateral nöral foramenleri daraltan geniş tabanlı diskal protrüzyon dikkati çekmiştir. Her iki nöral foramen lokalizasyonda solda daha belirgin L5 sinir kökleri basılanmıştır. Bu düzeyde faset eklemler dejenere-hipertrofik görünümde olup bilateral pars artikülaris defekti açısından şüpheli görünüm izlenmektedir.

  İnceleme alanına giren spinal kord ve konus medullaris intensitesi homojendir.

  Spinal kord L1 düzeyinde sonlanmaktadır.

  Paraspinal yumuşak dokular doğaldır.

  * Değerlendirme mevcut teknik olanaklar ve güncel tıbbi bilgiler doğrultusunda yapılmıştır. İncelemenin hastanın klinik, muayene, laboratuar ve varsa patoloji bulguları ile birlikte değerlendirilmesi önerilir.

Yorum Yaz