Web sitemize hoşgeldiniz

Boyun Fıtıklarının Belirtileri

Boyun Fıtıklarının Belirtileri

Boyun fıtığının en önemli belirtisi genelde kola vuran çok şiddetli ağrıdır. Hasta kolunu hareket bile ettirmek istemez. Boynuna asar, kıpırdamadan hareketsiz durur. Bunun nedeni de sinire olan baskıdır. Diğer bir belirti elde güçsüzlük oluşmasıdır. Bir başka belirti uyuşukluktur. Hangi sinir kökü baskıdaysa, ona bağlı bir yerde uyuşukluk şeklinde ortaya çıkar.Çok büyük ve omuriliğe basan boyun fıtıklarında ise, boyundan aşağıda güçsüzlük ortaya çıkabilir. İdrar problemi olur, hasta idrarını yapamaz. Şiddetli boyun fıtıklarında ise, bacaklarda felç ortaya çıkabilir.

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Adem ATİK dedi ki:

  C6-7düzeyinde sag paramediandisk herniasyonu izlenmekte olup kord ve sag sinir kökü basılıdır(.Diger fonksiyonlar normal)Tanısı var.Şirnak ta görev yapıyorum. Ameliyat olmam söyleniyor.Bilgiye ve yardıma ihtiyacım var.Cevaplanma şansım olursa cok sevinirim. Saygılarımla…

  1. nihat egemen dedi ki:

   MRI raporunuza gore Ameliyat gerekli ancak sizi ve MRI goruntulerinizi gorup degerlendirmem dogru olacak.

 2. UFUK SAĞDIÇ dedi ki:

  Sn. hocam merhaba
  yaklaşık iki senedir boyun fıtığı hastasıyım.son dönemde artan ağrılarım yüzünden tekrar doktoruma gittim mr çektirdi,ben fizik tedavi ile düzelir diye düşünürken doktorum kesinlikle ameliyat olmamı fizik tedavinin yeterli olmayacağını söylüyor.
  mr sonucumu yazıyorum sizden ricam bu düzeydeki bir fıtıkta fizik tedavi ile iyileşme söz konusu olamaz mı?
  C3-C4 DÜZEYİNDE HAFİF SANTGRAL BULGİNG MEVCUTTUR.SUBARAKNOİD ARALIK VE NÖRAL FORAMENLER AÇIKTIR.
  C4-C5 DÜZEYİNDE HAFİF SANTGRAL BULGİNG MEVCUTTUR.SUBARAKNOİD ARALIK VE NÖRAL FORAMENLER AÇIKTIR.
  C5-C6 DÜZEYİNDE GENİŞ TABANLI SANTRAL PROTRÜZYON,SOL PARASANTRAL ALANDA EKSTRÜDE DİSK MEVCUTTUR.HERNİYE DİSKİN KOMŞULUĞUNDAKİ END PLATE’LERDE OSTEOFİTİK SİVRİLEŞME MEVCUTTUR.ANTERİOR SUBARAKNOİD ARALIK OBLİTEREDİR VE KORDA SOL TARAFTA BİRAZ DAHA BELİRGİN OLMAK ÜZERE BASI MEVCUTTUR.HER TARAFTA NÖRAL FORAMENLERİN GİRİŞ DÜZEYİNDE DARALDIĞI VE SİNİR KÖKLERİNE BASI OLUŞTUĞU İZLENMEKTEDİR.
  HOCAM GÖSTERECEĞİNİZ İLGİ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

 3. damla pamuk dedi ki:

  Merhaba Nihat Bey. Benim kuzenim ara ara bayiliyor bosluga bakip birseyler goruyor. Sesler duyuyor. Acaba epilepsi olabilirmi? Yani bu hastaligin bir tedavi yöntemi varmı? Simdiden tesekkur ederim..

 4. Bilge dedi ki:

  Hocam 4 tane boyun fıtığım var ameliyat diyorlar ellerim çok şişiyor fıtıktan olurmu

 5. MAKSUT CAKIR dedi ki:

  MERHABA HOCAM SAGOMZUMUN ARKA TARAFI KUREKKEMİGİ YANINDA SIDDETLI AGRI VAR BOYNUMA VE KOLUMA COK SIDDETLI AGRI VERIYOR MASAJ VE YA ISITICI POMAD KULLANDIGIMDA AGRILAR HAFIFLIYOR BOYUN FITIGI OLABILIRMI SELAM VE SAYGILARIMLA MAKSUT CAKIR

Yorum Yaz